Téma: 

ženy

Přírodní antiandrogeny

Jak snížit hladinu testosteronu u žen?

Ženy mohou snížit hladinu testosteronu přirozeně, postačí pouze správná strava. Doporučuje se konzumování menšího množství cukrů a rafinovaných sacharidů. Nadměrné množství cukrů a rafinovaných sacharidů způsobuje totiž vysokou hladinu cukru v krvi, což pak následně způsobuje vysokou produkci inzulínu, který stimuluje vaječníky. Důležité tedy je, aby došlo ke kontrolování hladiny cukru v krvi a inzulínu. Velmi účinné je i mírné cvičení. Umělá sladidla nejsou ideální volbou, protože stimulují produkci inzulínu. Nadbytek testosteronu u žen může způsobit ovariální cysty, akné, nepříjemné ochlupení na obličeji, ztrátu vlasů na hlavě. Nízká hladina testosteronu zas způsobuje nízké libido, nízkoenergeticky pomalý metabolismus, obtíže při budování svalů a řídnutí kostí.

Zdroj: Přírodní antiandrogeny
Zveřejněno dne: 5.1.2014

Diskuze: Re: lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy

Lze vyléčit malobuněčný nádor plic, který metastázoval do koostí, u ženy 56 let? Moc se bojím smrti i trápení s léčením. Pomůže mi někdo na toto témma odpovedět? Jsem sama, mám přítele, ale ten se mé nemoci a už i mě bojí, jezdí ke mě, ale už mě nemá rád, má ze mě strach a já mám strach z opuštěnosti. Zdeňka Novotná Albertova 1009 Žamberk 56401
mobol 603554959

Zdroj: diskuze Lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy
Odesláno dne: 25.6.2016 uživatelem Zdeňka Novotná

Krevní tlak podle věku v tabulkách pro ženy

Tabulka s krevním tlakem podle věku pro ženy


Věk


Systolický (mm Hg)


Diastolický (mm Hg)


Krevní tlak pro ženy do 20 let


15 - 19 let


117


77


Krevní tlak žen starších 20


20 - 24 let


120


79


25 - 29 let


121


80


Krevní tlak pro ženy nad 30 let


30 - 34 let


122


81


35 - 39 let


123


82


Krevní tlak pro ženy nad 40 let


40 - 44 let


125


83


45 - 49 let


127


84


Krevní tlak pro ženy nad 50 let


50 - 54 let


129


85


55 - 59 let


131


86


Krevní tlak pro ženy starší 60 let


60 - 64 let


134


87

Upozornění

Odečty Výše uvedené jsou jen průměrné přibližné. Minimální a maximální krevní tlak se může lišit v různých časových obdobích v závislosti na práci, kterou děláte.

Zdroj: Krevní tlak podle věku v tabulkách pro ženy
Zveřejněno dne: 9.2.2017

Diskuze: Re: lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy

Zkuste CDS, nevím jestli funguje, ale věřím. Co jiného můžeme dělat.

Zdroj: diskuze Lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy
Odesláno dne: 3.8.2016 uživatelem Silvie

Tamsulosin

Použití Tamsulosinu u žen

Tamsulosin není určen pro ženy.

Zdroj: Tamsulosin
Zveřejněno dne: 29.4.2015

Diskuze: snížit libido u ženy

Zdravím,
potřebuji pomoc.Partner o sex nestojí,já ano,on moc pracuje,já vůbec,mám invalidku.Opustit ho nechci a masturbovat také ne.Potřebuji se zbavit chuťi na sex.Poraďte,prosím,nějaké medikamenty?
Děkuji Knejpová

Zdroj: diskuze Snížit libido u ženy
Odesláno dne: 24.8.2016 uživatelem Věra Knejpová

Co proti chrápání

Chrápání u mužů

Podle statistiky chrápe 31 % mužů jen občas a 12 % při každém spánku, po 40. roce věku trápí až 54 % z nich. V České republice chrápe každý třetí člověk. A právě nepříjemné zvuky jsou důvodem, proč ženy vyhazují muže z ložnic. Nejčastěji jej způsobuje nadváha. Další příčinou, proč jím trpí častěji než ženy, je v průměru větší objem tkání v oblasti krku a hrudníku, které tlačí na dýchací cesty. V neposlední řadě je to také častější konzumace alkoholu způsobující ochabnutí svalstva v oblasti dýchacích cest. V poslední době se zvyšuje podíl žen, jež přiznávají, jak moc je chrápání protějšků obtěžuje. Důkladné vyšetření chrápajícího člověka odhalí dominantní příčiny chrápání a od něj se odvíjí další postup.

Zdroj: Co proti chrápání
Zveřejněno dne: 2.6.2014

Diskuze: Re: snížit libido u ženy

Na snížení chuti na sex u žen se nejčastěji používá aplikace progesteronu a to buď injekčně a nebo pomocí implatnátu, ze kterého se hormon postupně uvolňuje. Nejlepší cesta, jak bezpečně snížit svojí chuť na sex bude porada se svým gynekologem, který pro vás vybere nejbezpečnější způsob.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Snížit libido u ženy
Odesláno dne: 25.8.2016 uživatelem Cempírek

Caltrate

Dávkování

Obvyklá dávka je 1 tableta dvakrát denně u dospělých a starších osob (například jedna tableta ráno a druhá večer). Těhotné ženy by měly užívat pouze 1 tabletu denně. Tabletu byste měli zapít velkou sklenicí vody (200 ml). Pokud je vám více než 65 let nebo máte potíže s polykáním, měli byste si rozlomitelnou tabletu rozdělit na dvě části a zapít je velkou sklenicí vody (200 ml).

Zdroj: Caltrate
Zveřejněno dne: 15.3.2016

Diskuze: Re: lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy

Obraťte se na Boha. Existuje generacemi ověřené rčení "Víra tvá tě uzdraví." Nemusíte věřit v Boha, stačí jen když přijmete víru ve vzkříšení. Uleví se vám a budete moci vychutnat život do poslední chvíle. V každém svatostánku vás přijmou se srdcem na dlani a poskytnou vám návod, jak se vyrovnat se svým osudem.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy
Odesláno dne: 25.6.2016 uživatelem Cempírek

Caltrate

Kdy je dobré užívat Caltrate

Oslabení kostí z důvodu klesajících hladin hormonů v době přechodu (klimakteria) a skutečnost, že 3 ze 4 žen nedostává doporučovaný denní příjem vápníku ve stravě, je příčinou toho, že zejména ženy v tomto období života jsou náchylné k osteoporóze. Čím vyšší jsou zásoby vápníku v kostech před přechodem, tím snadněji se kosti udržují zdravé během přechodu a v letech po něm následujících. Zvýšený příjem vápníku má velký význam i pro ženy po přechodu. Kost je živá, rostoucí tkáň, která potřebuje vápník k udržení potřebné hustoty a pružnosti kostí. Předpokládá se, že nedostatečný přísun vápníku během života významně přispívá k rozvoji osteoporózy. Proto je během dospělosti důležitý příjem vápníku v dávce 1000–1200 mg denně. Jedině silné kosti účinně pomáhají předcházet osteoporóze, která postihuje především osoby středního a vyššího věku. Je nejčastější příčinou snadného vzniku typických úrazů tohoto věku, především zlomenin obratlových těl, horního konce (krčku) kosti stehenní a dolního konce předloktí. Osteoporóze se často říká „tichá nemoc“, neboť ke ztrátě kostní hmoty dochází bez příznaků. Lidé mnohdy neví o tom, že mají osteoporózu, dokud jejich kosti nezeslábnou natolik, že náhlé zvrtnutí, úder či pád způsobí zlomeninu kyčle nebo obratle.

Zdroj: Caltrate
Zveřejněno dne: 15.3.2016

Diskuze: Ochlupení

Dobrý den,je to už více,než rok,co mě trápí-ochlupení po celém těle i na uších a hyperpigmentace.Byla jsem u obvodního lékaře ta mi vůbec neporadila,také u gynekologa,ten mi udělal pouze test na mužský a ženský hormon a u kožní,ta mi řekla,že ochlupení je v normě,že prej některé ženy to mají horší.Jsem z toho a z těchto lékařů opravdu zklamaná,věřím,že jsou lékaři co chcou pomoct,děkuji za odpověd.

Zdroj: diskuze Ochlupení
Odesláno dne: 3.2.2015 uživatelem An

Svědění dlaní a brnění rukou

Léčba

Výskyt onemocnění je značný, tito nemocní patří do pravidelného kontingentu obvodních lékařů, ale také interních, neurologických, psychiatrických a jiných ambulancí – dle povahy potíží v jednotlivých případech. Od roku 1975 je pozorován neustálý nárůst počtu těchto nemocných, jednou z příčin však může být i zlepšení diagnostických kritérií, zvláště zavedení rutinního elektromyografického (EMG) a biochemického vyšetření hladin Mg v krvi. Častěji jsou postiženy ženy než muži, vždy jde ale o mladé jedince, nejčastěji mezi 20–30 lety věku. Léčba spočívá v odstranění příčiny.

Zdroj: Svědění dlaní a brnění rukou
Zveřejněno dne: 10.1.2016

Diskuze: Re: Re: Re: Ochlupení

Kortizol s tímto nemá nic společného. Genetickou výbavu nemáme jen po rodičích. Některé genetické variace vznikají kombinací stávajících zdrojů a můžou se pak projevit takto anomálně, bez příbuzenské podobnosti. Cítím z vás, že jste z toho nešťastná a hledáte lék za každou cenu. Ale bohužel to v tomto případě medikamenty řešit nepůjde. Ale nezoufejte. Zkuste své ochlupení vnímat jako přednost, protože existuje mnoho mužů, kteří preferují přírodní ženy s ochlupením.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Ochlupení
Odesláno dne: 3.2.2015 uživatelem Cempírek

Uzlíky na štítné žláze

Uzlíky štítné žlázy

Ženy mají čtyřikrát vyšší pravděpodobnost onemocnění štítné žlázy než muži. Nejčastěji jde o strumu, hypotyreózu, hypertyreózu a zánět žlázy. Ani uzlíky ve štítné žláze nejsou neobvyklé, a to především u žen nad 50 let. Tvoří se vlivem nedostatku jodu, genetiky nebo některých potravin. Klíčové je vyšetření ultrazvukem a poté pravidelné prohlídky. Pokud uzlík přesáhne velikost 10 mm nebo se zdá podezřelý, lékař provede punkci jehlou, aby se zjistilo, zda není zhoubný. V případě, že je, přistoupí se k chirurgickému řešení. Uzlíky mohou způsobovat rovněž nadměrnou tvorbu hormonů štítné žlázy, ale ve většině případů jsou neškodné.

Za uzlík lékaři považují jakýkoliv nenormální růst kousku tkáně ve štítné žláze. Nález uzlíku ve štítné žláze není důvodem ke zbytečným obavám, ale každý takový stav by měl být vyšetřen. Pokud vyšetření prokáže, že se jedná o zhoubný nádor, následuje vždy operace, při níž se tento kus tkáně odstraní. Jestliže je nádor nezhoubný nebo se jedná o jiný typ změny tkáně, lékař takového pacienta sleduje v pravidelných intervalech. Tedy obvykle ve dvouletých cyklech. Další indikací pro odstranění uzlíku může být i to, že způsobuje lokální potíže, třeba tlačí na jiné krční orgány nebo omezuje polykání. Uzlíky se odstraňují i tehdy, když porušují funkci štítné žlázy. V neposlední řadě operace probíhá i z kosmetických důvodů.

Zdroj: Uzlíky na štítné žláze
Zveřejněno dne: 23.4.2016

Diskuze: Re: hodnoty kyselina močova

Mezní hodnoty kyseliny močové v krvi jsou pro muže 420 µmol/l a pro ženy 340 µmol/l. Hodnota kyseliny močové 530 µmol/l je vysoká a hrozí nebezpečí rozvinutí onemocnění dnou. Pokud jde o první zjištění takto zvýšené kyseliny, tak se dá snížit dietou zaměřenou na snížení příjmu purinů. Když by to nepomohlo, tak pak existují léky, které pomohou dostat přebytečnou kyselinu močovou ven z těla. Doporučuji zůstat v péči lékaře a pravidelně kontrolovat obsah kyseliny v krvi.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Hodnoty kyselina močova
Odesláno dne: 11.5.2017 uživatelem Cempírek

Tablety na zvýšení testosteronu

Tribulus terrestris tablety

Tribulus terrestris Turbo

Je vysoce kvalitní extrakt, který je získáván pouze z plodů rostliny Tribulus terrestris. Obsahuje vysoké procento kvalitních saponinů, přírodních stimulantů hladiny testosteronu.

  • Dávkování: maximálně 1 kapsli Tribulus terrestris Turbo denně před jídlem
  • Složení: extrakt Tribulus terrestris (60 %), želatinová tobolka
  • Balení: 120 tablet
  • Cena: 472 Kč

Tribulus terrestris Turbo 120 kapslí Nutrend

Extrakt z rostliny Tribulus terrestris (kotvičník zemní – rostlina známá také jako „přírodní viagra“) je díky vysokému obsahu steroidních saponinů přírodním stimulantem hladiny testosteronu. To přináší kromě zlepšení libida i zlepšení nálady a zvýšení sebedůvěry. Dochází k většímu nárůstu svalové hmoty, ke zvýšení síly, vytrvalosti a k urychlení regenerace, a to jak fyzické, tak psychické. V neposlední řadě TRIBULUS TERRESTRIS TURBO podporuje srdeční činnost, čištění krve a rozpouštění močových kamenů.

Svými účinky je TRIBULUS TERRESTRIS TURBO vhodný pro: zvýšení hladiny testosteronu, zvýšení síly a vytrvalosti, podporu nárůstu svalové hmoty, urychlení psychické i fyzické regenerace, zlepšení libida (u obou pohlaví), podporu spermatogeneze, zlepšení metabolismu, pozitivní vliv na obranyschopnost organismu.

Dávkování: maximálně 1 kapsle denně, a to před jídlem, kapsli zapít dostatečným množstvím vody či sportovního nápoje, nejsou vhodné alkoholické a mléčné nápoje, kapsli nekousejte, po otevření skladujte při teplotě do 25 °C a spotřebujte do 5 měsíců.

Doporučení: Tento přípravek nenahrazuje pestrou stravu. Není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C, mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem.

  • Balení: 120 kapslí
  • Cena: 450 Kč

Zdroj: Tablety na zvýšení testosteronu
Zveřejněno dne: 14.1.2014

Diskuze: Re: Re: lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy

Dobrý den pane Cempírku, takk jiná léčba než víra v Boha pro mě neexistuje? Jsem ze všeho tolik nešťastná, neumím s tou nemocí bojovat. Lékař mi řekl, že se výsledky po chemoterapii i zařování trošičku zlepšily, ale já bych se chtěla moc vyléčit úplně. Na internetu jsem tuto léčbu nenašla, jen poznámky, že je to nejagresivnější nádor, který současná věda stále neumí nikterak léčit. Je to zhoubný nádor, který je prý agresivní.
Jsem na tuto nemoc strašlivě sama. Děkuji za možnou odppověď Zdeňka Novotná

Zdroj: diskuze Lze vyléčit malobuněčný nádor plic u ženy
Odesláno dne: 26.6.2016 uživatelem Zdeňka Novotná

Stařecká žloutenka

Stařecká žloutenka

Stařecká žloutenka může vzniknout z mnoha příčin: onemocnění jater, alkoholismus, rakovina, ucpání žlučovodu, hemolytická anémie, hepatitida, žloutenka jakékoliv druhu. Žloutenka je obvykle známkou toho, že se játrům nedaří řádně vyčistit tělo. Pokud si všimnete zežloutnutí na kůži nebo zežloutnutí očí, měli byste navštívit svého lékaře s podezřením na žloutenku.

Existuje několik typů žloutenky: žloutenka jakéhokoliv druhu, hemolytická žloutenka, obstrukční žloutenka, hepatocelulární žloutenka.

Žloutenka

Nejčastějším onemocněním jater je žloutenka. Kůže a sliznice se zbarví do nažloutlého odstínu. Tato žlutá barva je dána důsledkem přítomnosti přebytku žlučového barviva zvaného bilirubin v krvi. Játra produkují žluč, která je nezbytná pro správné trávení a zajišťuje dobrou výživu.

Žloutenka – fotografie

Zde najdete fotografie věnující se žloutence.

Hemolytická žloutenka

Hemolytická žloutenka vzniká v důsledku nadměrné destrukce červených krvinek, což způsobuje zvýšení tvorby bilirubinu. Hemolytická žloutenka může být také příznakem geneticky podmíněných chorob, jako je srpkovitá a hemolytická anémie. Obě nemoci způsobují rozpad červených krvinek. Při srpkovité anémii se tvoří abnormální hemoglobin, který deformuje krvinky. Hemolytická anémie je způsobena nedostatečnou nebo žádnou aktivitou glukosa-6-fosfát dehydrogenázy, jednoho z enzymů pentózového cyklu, na kterém z velké části závisí metabolismus erytrocytu. Nekompatibilní, neshodná transfuze krve vede k hemolýze krve příjemce, což se také může projevit jako hemolytická žloutenka.

Hemolytická žloutenka foto

Zde najdete fotografie týkající se hemolytické žloutenky.

Obstrukční žloutenka

K obstrukční žloutence dochází, když je cesta mezi místem vzniku bilirubinu v jaterních buňkách a přesunem žluči do dvanáctníku blokována překážkou. Obvykle staří lidé mají tendenci trpět více na obstrukční žloutenku, která je nejčastějším problémem spojeným s hepatobiliárním onemocněním.

Obstrukční žloutenka foto

Zde najdete fotografie zachycující příznaky obstrukční žloutenky.

Hepatocelulární žloutenka

Hepatocelulární žloutenka vzniká z poškození jaterních buněk toxickými látkami. Žluté zabarvení kůže a bělma očí je výrazným příznakem tohoto onemocnění. Hepatocelulární žloutenka bývá důsledkem poškození jater, tedy toxické hyperbilirubinémie, a to látkami jako je chloroform, arzfenamín, tetrachlormethan, acetaminofen, alkohol, toxiny hub rodu Amanita (alfa-amanitín a jinými). Tento typ žloutenky představuje jeden z příznaků cirhózy jater.

Hepatocelulární žloutenka foto

Zde najdete fotografie vztahující se k hepatocelulární žloutence.

Další příčiny vzniku stařecké žloutenky

Chronické užívání alkoholu může vést k hepatitidě a cirhóze s různou úrovní žloutenky.

Takzvaná „tučná játra“ se obvykle projevují mírnými příznaky bez žloutenky, ale občas mohou dospět až k cirhóze jater.

Autoimunitní hepatitida byla tradičně považována za onemocnění, které postihuje mladší osoby, zejména ženy. Poslední údaje však podporují zvážení této diagnózy u starších pacientů, u kterých se objevuje akutní ikterická žloutenka.

Primární biliární cirhóza je vzácné progresivní jaterní onemocnění, které obvykle postihuje ženy ve středním věku. Únava a svědění jsou počáteční příznaky, zatímco žloutenka se objeví v pozdějším stádiu onemocnění.

Primární sklerotizující cholangitis – obstrukce – je častější onemocnění u mužů, téměř 70 procent pacientů má také zánětlivé onemocnění střev. Primární sklerotizující cholangitis může vést k rakovině.

Dubin-Johnsonův syndrom a Rotorův syndrom jsou vzácné dědičné metabolické poruchy, které narušují transport bilirubinu z jater.

Používání více léků hraje velkou roli v rozvoji cholestatické žloutenky. Mezi léky, které toto onemocnění mohou ovlivnit, patří například paracetamol, penicilin, perorální antikoncepce, chlorpromazin a estrogenní nebo anabolické steroidy. Cholestáza se může vyvinout během několika prvních měsíců užívání perorální antikoncepce a může mít rovněž za následek žloutenku.

Příznaky žloutenky: extrémní slabost, bolest hlavy, horečka, nevolnost, ztráta chuti k jídlu, abnormální únava, zácpa, bílá stolice, tmavá moč, žluté zbarvení očí, jazyka, kůže, intenzivní svědění.

Zdroj: Stařecká žloutenka
Zveřejněno dne: 14.1.2014

Diskuze: Re: může se jíst kurkuma při pbc

Podle výzkumů provedených na zvířatech je kurkuma prospěšná při primární biliární cirhóze. Kurkuma obsahuje kurkumin, což je polyfenol, který by mohl podle těchto výzkumů zmírnit poškození jater.
Doporučené dávky pro lidi jsou:
- standardizovaný prášek kurkuminu: 400 - 600 mg je třeba vzít třikrát denně
- sušený kořen v prášku: denní dávka je 1 až 3 gramy
- tekutý extrakt: 30 až 90 kapek
- tinktura: 15 až 30 kapek.
Pokud se kurkuma užívá jako potravní doplněk, tak může zhoršit jiná onemocnění, například cukrovku nebo Gastroezofageální reflux (GERD). Také těhotné a kojící ženy nesmí kurkumu užívat.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Může se jíst kurkuma při pbc
Odesláno dne: 26.8.2016 uživatelem Cempírek


SiteMAP