Téma: 

vlastnosti

Extrakt z dubové kůry

Vlastnosti extraktu z dubové kůry

Blahodárně působí při poranění kůže, od malých až po větší rány, které potřebují vydezinfikovat. Působí poměrně silně protizánětlivě, koupel se doporučuje i na již zanícené rány, které se špatně a dlouho hojí, dezinfekční účinek je opravdu značný.

Zdroj: Extrakt z dubové kůry
Zveřejněno dne: 23.9.2013

Diskuze: jedlá soda jako lék

Dobrý den, při zakoupení jedlé sody pod latinským názvem Natrii hydrogencarbonas připravené v lékárně a Sody v prášku (hydrogenuhličitam sodný) výrobce Vitar s.r.o. ve Zlíně jsme zjistili odlišné chuťové vlastnosti s tím, že Soda v prášku chutnala lépe zatímco ta z lékárny byla výrazně slanější. Dotazem v lékárně jsme byli ubezpečeni, že jejich soda je farmaceuticky čistá a jako taková se používá při míchání jiných směsí. V čem prosím spočívá chuťový rozdíl obou jedlých sod ? Případně jaký vliv to má na vnitřní užívání.
Děkuji.
Ivana Tyllerová

Zdroj: diskuze Jedlá soda jako lék
Odesláno dne: 19.10.2016 uživatelem Ivana Tyllerová

Na co je dobrý Quercetin?

Charakteristika quercetinu

Quercetin má protizánětlivý a antioxidační vlastnosti. Zároveň je velmi účinný proti široké škále onemocnění. Některé laboratorní výsledky quercetinu se jeví slibně, zatím však neexistuje žádný spolehlivý důkaz, že může pomoci v léčbě rakoviny.

Zdroj: Na co je dobrý Quercetin?
Zveřejněno dne: 3.2.2014

Diskuze: Re: Prosim o radu

U mnoha lidí se dnou se s úspěchem uplatnil Aloe Vera Gel.
Chcete-li zmírnit zánět, tak pijte kvalitní Aloe vera gel a dostatek tekutin.
PROČ? - Aloe je dobře známá pro své protizánětlivé vlastnosti, a zároveň poskytuke celou řadu živin, které tělo potřebuje k návratu do rovnováhy.
Více než Aloe Vera vám při dně uleví správná dieta, v rámci které omezte červené maso, tuk, pivo, víno, bílou mouku a cukr.
PROČ? - Tím se odstraní některé ze zdrojů, které provokují tuto nemoc.
Podobně jako aloe vera jsou účinné i vitamínové doplňky s vitamímy A a E.
PROČ? - Pomáhají zajistit základní stavební kameny, aby se tělo mohlo vrátit zpět do rovnováhy.

Jak dlouho bude trvat, než se Aloe Vera projeví v lécbě dny?

Doba zotavení je velmi závislá na aktuální stravě, hmotnosti a dalších neduhách, kterými trpíte. Dalším klíčovým faktorem bude kvalita produktu, který používáte.

Velmi obecné pravidlo říká, že se účinky dají očekávat po jednom měsíci za každý rok onemocnění dnou. Tedy trpíte-li dnou například pět let, tak po pěti měsících pravidelného pití aloe vera gelu byste měl pocítit účinky.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Prosim o radu
Odesláno dne: 15.12.2016 uživatelem Cempírek

Česnek, citrón a med

Význam a základní vlastnosti medu

Med je hustá, sladká a lepkavá kapalina, vytvářená včelami (případně i jiným hmyzem) sběrem a zahušťováním sladkých šťáv, především nektaru z květů (takzvaný med květový), a výměšků hmyzu (takzvaná medovice), které vylučují například mšice. Sběrem a přetvořením medovice vzniká medovicový med neboli lesní med. Tmavost lesního medu je způsobena prachem, který se na medovici nachytá.

Med byl nalezen ve starověkých hrobkách a chrámech po celém světě a je stále vysoce ceněný pro své léčivé vlastnosti. Je to antibakteriální, antimykotický, antiseptický a antibiotický přírodní konzervant. Mnohé studie prokázaly, že je velmi účinný při léčbě alergických projevů. Lze jej používat perorálně a lokálně a zároveň výborně chutná.

Zdroj: Česnek, citrón a med
Zveřejněno dne: 30.9.2013

Na co je dobrý Quercetin?

Použití quercetinu

Quercetin má vlastnosti antihistaminik, proto je účinný při léčbě alergií či astmatu. Zároveň může pomoci se zlepšením stavem malých krevních cév, je tak ideální prevencí proti infarktu a mrtvici. Také se dá použít pro léčbu příznaků chronické prostatitidy (otok prostaty) a ke zmírnění některých neurologických komplikací diabetu.

Zdroj: Na co je dobrý Quercetin?
Zveřejněno dne: 3.2.2014

Chondroitin sulfát na bolavé klouby

Struktura a vlastnosti

Chondroitin sulfát je přírodním sulfátem glykosaminoglykanu, což je hlavní složkou struktury kloubní chrupavky. V chondroitin sulfátu jsou postaveny dlouhé, rozvětvené řetězce opakujících se disacharidů. Chondroitin sulfát je nezbytný pro syntézu proteoglykanů, které kromě kolagenu tvoří hlavní složku kloubních chrupavek, a zároveň jsou obsaženy také v kůži, v krevních cévách, šlachách a v očích.
 

Zdroj: Chondroitin sulfát na bolavé klouby
Zveřejněno dne: 1.11.2012

S cukrem omladíte svoji pleť

Exfoliační peeling z cukru, medu a citronu

Krystalový cukr je další skvělý dostupný produkt pro domácí peeling. Cukr smíchejte s medem, který má silné antioxidační a antibakteriální vlastnosti, přidejte trochu citronu pro vyjasnění a máte úžasně výživný a účinný peeling na obličej. Zkombinujte 1 lžičku cukru, 1/2 lžičky medu a čerstvou citronovou šťávou a dobře promíchejte. Je-li směs ještě trochu řídká, přidejte více cukru. Tato maska je velmi dobrá pro velmi suchou pleť.

Zdroj: S cukrem omladíte svoji pleť
Zveřejněno dne: 29.1.2014

Jarischův roztok

Jarischův roztok na akné

Kyselina boritá se používá k léčbě akné a jizev po akné. Tato kyselina má antibakteriální vlastnosti, takže pomáhá se snížením bakterií nacházejících se na kůži a uvnitř akné. Kyselina boritá snižuje množství jizevnaté tkáně. Ale i zde je upozornění, aby nedošlo ke zjizvení obličeje.

Postup použití:

  • Smíchejte Jarischův roztok s půlkou lžičky sody. Měla by se vytvořit pasta.
  • Pastu aplikujte na pokožku obličeje, hrudníku či zad.
  • Pastu nechte na pokožce, dokud nezaschne. Jakmile je maska suchá a začne se drolit, mělo by dojít k odstranění masky pomocí vlažné vody.
  • Vysušte pokožku ručníkem.

Zdroj: Jarischův roztok
Zveřejněno dne: 8.11.2013

S cukrem omladíte svoji pleť

Exfoliační peeling z cukru a olivového oleje

Tento peeling kombinuje tři látky, které jsou sice jednoduché, ale velmi účinné při čištění pórů a odstraňování suché hrubé pokožky. Stejně jako u všech domácích čisticích prostředků je i v tomto případě důležité znát vlastnosti konkrétních složek. Tři základní složky, které jsou použity v tomto peelingu, mají tyto vlastnosti: olivový olej slouží k změkčení kůže, hnědý cukr je dobrý pro jemnou exfoliaci a med je určen pro uklidňující účinek. Proč právě hnědý cukr? Vzhledem k tomu, že je rafinovaný cukr příliš jemný, a sůl naopak příliš hrubá, tak se hnědý cukr zdá pro peeling nejvhodnější.

Návod: Smíchejte 3 polévkové lžíce teplého extra panenského olivového oleje s 3 lžícemi hnědého cukru a dobře promíchejte. Přidejte jednu lžíci medu a opět promíchejte. V závislosti na složkách, které používáte, můžete nastavit množství každé složky, dokud nebude směs mazlavá a mírně lepkavá. Nyní aplikujte na čistou a vlhkou tvář a jemně drhněte 1–2 minuty, zaměřte se na hrubé části. Pak si peeling opláchněte teplou vodou a pleť ošetřete hydratačním krémem. Pro dosažení optimálních výsledků můžete opakovat jednou až dvakrát týdně.

Zdroj: S cukrem omladíte svoji pleť
Zveřejněno dne: 29.1.2014

Použití hypermanganu

Použití hypermanganu

Manganistan draselný je oxidační prostředek, který se nejen používá k dezinfekčním účelům, ale i při výrobě deodorantů a parfémovaných přípravků, které mají stahující vlastnosti. Ve svém surovém stavu je manganistan draselný bez zápachu. Jedná se o tmavě fialové nebo téměř černé krystaly či zrnitý prášek. Hlavní formou použití je roztok manganistanu draselného, který se vyrábí rozpuštěním krystalů nebo prášku ve vodě. K dispozici jsou také výhodnější 400mg tablety. Krystaly a tablety manganistanu draselného jsou k dostání v lékárnách.

Manganistan draselný je velmi účinný při léčbě následujících dermatologických podmínek:

  • při infikovaném ekzému a puchýřích na kůži;
  • při hojení nebo čištění vředů nebo abscesu;
  • při plísňových infekcích, jako jsou mykózy nohou.

Lázně z manganistanu draselného jsou účinné při léčbě ekzémů, zejména těch, u kterých se vyskytují puchýře nebo hnis. Tato koupel není příliš náročná, stačí rozpustit jednu tabletu manganistanu draselného ve 4 litrech vody. Tablety se rozpustí v horké vodě. Tato koupel by se měla opakovat dvakrát denně a měla by přinést zahojení vředů a zklidnění ekzému.

Zdroj: Použití hypermanganu
Zveřejněno dne: 11.10.2013

Zdravotní účinky brambory na pleť

Jak brambory léčí pleť

Šťáva z brambor aplikovaná na obličej zesvětluje kůži a zábaly nebo masky přinášejí hojnost živin, které jsou důležité pro pleť, aby tak rychle nestárla nebo nepůsobila unaveným dojmem. Začněte tím, že najemno rozkrájíte syrové brambory. Poté vymačkejte z brambor šťávu, třeba přes obyčejný kapesník. Vždy mějte na paměti, že brambory velmi rychle oxidují (hnědnou), proto je důležité, abyste před každým použitím používala čerstvé, nebo si je můžete připravit dopředu, ale musejí být uzavřeny ve vzduchotěsné misce. Nabízíme několik přírodních konzervantů, které zabraňují oxidaci:

  • kyselé potraviny, jako je citrónová šťáva nebo ocet, vitamín E, cukr, sůl, olej (olivový) a koření, jako je hřebíček, šalvěj, tymián, rozmarýn a oregano.

Šťáva vymačkaná z dužiny brambor je vynikající pro výrobu obličejových masek, protože snižuje výskyt hlubokých vrásek i jemných linek, stařeckých skvrn a hyperpigmentace. Postačí, když namočíte hadřík do této šťávy a přikládáte jej na obličej, pleť můžete i jemně masírovat.

Chcete-li si vytvořit vlastní přípravek pro ošetření pleti, zkuste kombinovat jemně nastrouhané brambory s řadou přírodních složek, které již máte v lednici nebo ve spíži. Například je lze kombinovat s medem. Med je užitečný pro citlivou pokožku, je antibakteriální a má schopnost zadržovat vodu. S bramborovou šťávou pomáhá při léčbě tmavých skvrn a při běžném používání zabraňuje jejich opětovnému výskytu.

Velmi účinná je i čerstvá okurková šťáva přidaná do té bramborové, protože má hydratační a vyživující vlastnosti.

Kombinaci můžete vylepšit doplněním citrónové šťávy a lžičky mléka. Mléko má uklidňující vlastnosti a je zdrojem enzymů a kyseliny mléčné, která efektivně redukuje odumřelé buňky kůže. Citrón má stahující účinky, přirozeně detoxikuje a zjasňuje již nevýraznou pleť.

Další možnou kombinací je přidání jedlé sody nebo celého vejce či bílku. To lze kombinovat s bílým jogurtem. Jedlá soda pomáhá k jemnému odlupování odumřelé kůže, vejce zlepšuje kvalitu buněčné stěny kůže.

Šťáva z brambor je také velmi účinná při léčbě popálenin, modřin, podvrtnutí a mnoha dalších kožních onemocnění.

Zdroj: Zdravotní účinky brambory na pleť
Zveřejněno dne: 6.2.2014


SiteMAP